SİLKROAD ONLİNE MALAZGİRT SERVERİ

SİLKROAD ONLİNE MALAZGİRT SERVERİ

ELİTETURK GUİLDİNE HOŞGELDİNİZ


  chin karakter yapılandırma

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 30
  Kayıt tarihi : 06/12/09
  Yaş : 39
  Nerden : MANİSA

  chin karakter yapılandırma

  Mesaj  Admin Bir Paz Ara. 06, 2009 2:05 pm

  Evet merhabalar arkadaşlar, benim şimdi yazacağım bilgiler tamamen kendi bilgilerime dayalıdır kesinlikle alıntı yoktur.

  Blade Yapılandırma


  Blade karakterler yoğunlukla FULL STR verirler.
  Eğer blade karakter açacaksanız full str ve fire, bicheon skillerini açacaksınız.
  Eğer karakterinizin güçlü olmasını istiyorsanız 10 Levele kadar kasın, kastıktan sonra 32 Level'e kadar 6-7 level farkla SP FARM yapmanız iyi olabilir diye düşünüyorum.
  Chain Series mutlaka açılması gereken skillerden biridir.
  Blade Series ve Series Skills de kesinlikle açılması gereken önemli skillerden birisidir.
  Giysi olarakda Garment tercihimdir.
  Fire yapılandırması karakterlerin çoğunda öncelik buna verilir.
  Çünkü Blade karakteri hem çok hızlıdır bunun yanında Fire'inda vurduğu damage fazla olduğu için karşınızdaki düşmana hızlı bir şekilde attack yapıp yenilgiye uğratırsınız.Ama 65-70 Levele kadar pwp'lerde fazla etkili olamazsınız, ama 70'den sonra baya baya bir rahatlarsınız.


  Sword Yapılandırma

  Sword yapılandırma Blade yapılandırmasına kılıçlar bakımından benzerdir fakat kullanıldığı alanlar birbirinden çok farklıdır.
  Sword'u genelde nukerler kullanır ve FULL İNT yaparlar.
  Ama sizin keyfinize kalmıi bir şeydir Sword'un attack'ı Blade'ye göre daha düşüktür.
  Giysi olarakda tercihim Garment'dir.Skill olarak dersek Bicheon, Fire.


  Glavie Yapılandırma

  Ben Silkroad'a ilk başladığımda Glavie karakter kasmıştım ve en iyi bildiğim karakter yapısıda budur.
  Glavie karakterler FULL STR verirler ve giysi bakımından daima Garment giyerler.
  Neden diye soruyorsunuzdur şimdi.Çünkü bir nuker ile pwp'ye girdiğinizde Garment giysinin özelliği Nuke büyülerinin size vurduğu Damageyi azaltır.Ve Glavie ağır silah olduğu içinde biraz daha hızlı koşmanıza yarar.
  Skill olarak Heuksal, Fire temel verilmesi gereken skillerdir.Bu Heuksal menüsünün altındaki bir skill vardır.Onu kesinlikle Level Up yapın çünkü sürekli can veriyor.
  Yan skiller olarak Lighting, Cold açabilirsiniz.Çünkü pwp'lerde çok işe yarıyor.


  Spear Yapılandırma

  Spear Yapılandırma Sword'dada dediğim gibi genellikle Nuker yapılandırmalar kullanır.Fakat Sword'da kalkan taktığınız için vurulan damageyide azaltır.Hem canınız az defanceye ihtiyaç olduğu için.Fakat Spear fazla vurur ama sizede fazla vururlar bir kalkanınız olmadığı için.Tabi eğer Glavie gibide kullanılır FULL STR yapılıp Heuksal, Fire, Lighting, Cold açılır.Giysi olarak Garment kullanılır.


  Bow Yapılandırma

  Bow yapılandırmada FULL STR yapılır.
  Günümüzde daha çok STR Bowman kullanılıyor Bow karakter tiplerinden.
  İnt bir bowman hp'si az olduğundan 4-5 tane yaratıkla baş edemez.Ayrıca mp'sinin fazla olması o durumda ona avantaj değil dez avantaj sağlar.
  Sp Farm yapılması kesinlikle gereksizdir.+60'dan sonra çok sağlam bir pwp karakteri olur.Yani şöyle söyliyim iyi itemleriniz olursa bir Blader kadar sağlam olursunuz ve bir unique bile elinizden alamazlar.Giysi türü Garmenttir.


  Nuker Yapılandırma
  Nuker yapılandırmalarda Str'ye bir kere bile vermeden FULL İNT verilerek gidilir.

  Nukerler pwp'lerde sadece itemi iyi olursa bir pwp kazanabilir.Ve ayrıca Defance Scrooları, Hp Scroollar'da basmaları gerekir.Eline Sword, Kalkan takmasını öneririm.Çünkü kalkan Nuke büyüsü, Blade, Glavie ne olursa olsun onların vuruş damagelerini birazda olsa indirir.Ama ben fazla vurucam diyorsanız Spear takın fakat sizede fazla vururlar ve çabuk ölürsünüz.Giysinizi Garment tutarsanız Nuker'lerle pwp'lerde yenilmezsiniz FAKAT

  eğer üstünüze Armor giyerseniz sadece sizin dibinize girip vuranları kesmekte başarılı olursunuz, diğer Nukerler sizi anında yatırırlar.


  Bu tür konular daha önce açıldımı bilmem ama ben yinede bir emek verip yazdım yardımcı olmak istedim.Bir rep'inizi eksik görmeyin.Sonuçta bir emek harcadım.

  Yanlışım varsa yazarsanız sevinirim.

  Teşekkürler

   Forum Saati Ptsi Ara. 10, 2018 9:26 pm